Přirozený projev před kamerou

Přirozený projev před kamerou

Zpět na přehled novinek

Jak na čtení textu při natáčení videa?

Vytvořit video bez přerušování a nahlížení mimo záběr nebo učení textu je cílem každého správného youtubera. Zprávaři v televizi se neučí texty nazpaměť, ani je nečtou z papírů nebo tabletů před sebou. Přesto vypadají přirozeně, zároveň profesionálně a málokdy se spletou. Využívají čtecího zařízení neboli teleprompteru.

Natáčení videa bez stresu

Pro většinu lidí, kteří nemají velké zkušenosti před objektivem, je samotné natáčení náročné. K tomu se po nich navíc chce, aby se drželi scénáře, tvářili se příjemně, vypadali dobře, mluvili přirozeně a dívali se přímo do objektivu. V rukou profesionálů tyto maličkosti v klidu pusťte z hlavy. Dobře fungující produkce dohlíží na kompozici záběru, výraz a postoj mluvčího, oblečení bez trčících límečků nebo pomačkaných rukávů, líčení a vlasy, správné osvětlení i technický a autorský scénář, aby se na nic nezapomnělo. Přirozená prezentace delšího textu bývá největším zdrojem nervozity. Vhodně zvolený teleprompter odbourá nejistotu mluvčího a podpoří nenucenost jeho projevu.

Co je teleprompter?

Zařízení, které díky různým úhlům odrazu světla zobrazuje text přímo na šikmé odrazné ploše před objektivem. Čočka objektivu text nevidí, mluvčí před kamerou však ano. Může se proto dívat do kamery, neuhýbá očima, jeho projev je nestrojený a není vidět, že text ve skutečnosti čte.

3 užitečné tipy pro přirozené vyjadřování před kamerou

  1. Připravte finální text a projděte si jej ještě jednou před natáčením.
  2. Nastavte dostatečnou velikost textu, aby nebyl vidět pohyb očí zprava doleva po řádcích.
  3. Upravte rychlost plynutí textu na teleprompteru podle potřeby, aby řeč před kamerou byla klidná a nenucená.

 

 

Jednoduché zařízení zlepší vaše vystupování před kamerou a vašim videím dodá hollywoodský look. Budete vypadat profesionálně, sebevědomě a přirozeně. Stejně jako naši klienti.

A pokud si sami netroufáte, ale rádi byste s video obsahem začali, svěřte svůj projekt nám, postaráme se o něj, jako o vlastní. Stačí se ozvat.

Vyhovuje vám spíše dlouhodobá a pravidelná spolupráce nebo bychom vám mohli pomoci na jednotlivém projektu?